ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА ДІТЕЙ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА: ОСОБИСТИЙ ПЛАН БЕЗПЕКИ

24.Кві.2020
ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА ДІТЕЙ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА: ОСОБИСТИЙ ПЛАН БЕЗПЕКИ

Домашнє насильство — це фізичне, психологічне, сексуальне чи економічне приниження, утиски з метою постійного контролю однією людиною над іншою.

В ситуації насильства постраждалі можуть звернутися та отримати допомогу в поліції та соціальних службах.

З метою протидії та профілактики домашнього насильства в Житомирі діє мобільна група поліції «Поліна». У рамках співпраці з громадськими організаціями поліцейські проходять тренінги з надання кваліфікованої допомоги жертвам насильства за міжнародними стандартами.

Для жінок, що страждають від насильства розроблено Особистий план безпеки. Матеріали підготовлені ООН Жінки в Україні та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» в межах спільного проекту ООН Жінки та ПРООН «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України», який фінансується Європейським Союзом, за сприяння Національної поліції.

– Покладіть ваші документи та документи дітей/гроші/ключі так, щоб їх можна було легко захопити з собою.

– Залиште частину грошей, одяг, копії документів у родичів або друзів, яким ви довіряєте і які не розкажуть про це вашому партнеру.

– Завжди майте при собі дрібні гроші та номери телефонів людей, яким Ви довіряєте.

– Повідомте сусідів, коли вони мають викликати поліцію (наприклад, якщо чують крик з вашої квартири).

– Якщо у вас є діти, визначте безпечне місце для них — це може бути квартира або будинок друзів, сусідів, родичів, що живуть неподалік. Переконайте їх в тому, що їхнє завдання — залишатись в безпеці, а не захищати вас. Розкажіть дітям, як дістатися до безпечного місця.

– Розкажіть дітям, як та за яких обставин викликати поліцію — 102.

– Знайдіть безпечне місце у вашому домі. Якщо починається сварка, спробуйте перейти до безпечного місця.

– Під час сварки тримайтеся ближче до виходу з квартири, будинку. Тримайтеся подалі від «глухих кутів» та приміщень з небезпечними предметами – кухні, ванни.

– Продумайте, як безпечно вийти з дому/ квартири. Практикуйте, як це зробити.

– Навіть якщо ви не збираєтеся розлучатися з партнером, подумайте куди ви могли б піти з дому у разі потреби. Подумайте, як би ви це зробили — наприклад, виносячи сміття з дому, вигулюючи собаку або під час походу в магазин.

– Зберіть валізу з речами першої необхідності. Тримайте валізу там, звідки вам буде її легко забрати. Або залиште валізу в друзів, родичів.

– Регулярно перечитуйте план безпеки.

error: Content is protected !!