Україна відзначає День державності

28.Лип.2022
Україна відзначає День державності

    28 липня 2022 року Україна вперше відзначає нове патріотичне свято – День української державності. Про запроваження цього свята 24 серпня 2021 року, у 30-ту річницю Незалежності України, оголосив Президент Володимир Зеленський. Символічно, що відзначатиметься воно у День хрещення Русі-України.

    В основі концепції Дня державності України покладена ідея утвердження зв’язку українців крізь віки та покоління.

   День хрещення Київської Русі-України в нашій державі офіційно відзначають із 2008 року. Датою свята обрали 28 липня – день вшанування пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Саме за князювання Володимира християнство стало державною релігією Київської Русі.

    Цього року Україна святкує 1034-ту річницю хрещення Київської Русі.

 «Нашу велику українську сім‘ю єднає родина державних символів України. Це три брати: Державний прапор України, Державний герб і Державний гімн. На мою думку, дуже важливо не лише відзначати появу державності, а й об’єднуватися задля її збереження. Ми думали, що запанували у своїй сторонці. Ми кладемо душу й тіло за нашу свободу. Бо забули, що ще далеко не всі вороженьки – як роса на сонці… Але ми не забули, якого ми роду. А отже, нам точно усміхнеться доля, бо це наша доля», – сказав Президент України.