Дитина йде в дитячий садок: 9 заборонених фраз для батьків

02.Чер.2021
Дитина йде в дитячий садок: 9 заборонених фраз для батьків

         Перші дні в дитячому садку для дитини завжди стресові. Нова обстановка, новий режим, нові люди… Не загострюйте ситуацію, вимовляючи фрази, які ще більше погіршать емоційний стан дитини!

         Звичайно, батьки говорять ці слова з найкращих спонукань.   Здається, що саме вони допоможуть дитині налаштуватися на зміни в її житті. Однак, дуже часто ці фрази працюють навпаки: вселяють в дитину тривогу, страх і невпевненість.

ФРАЗА 1. Нічого не бійся!

Почувши цю фразу, дитина стане боятися ще більше! Наш розум не сприймає частку «не», малюк чує тільки негатив: в дитячому садку страшно! Краще сказати: «У дитячому садку добре», «Там багато діток, ти з ними будеш дружити, гратися», «Тобі там сподобається».

 ФРАЗА 2. Перестань ревіти! Ти ж бачиш: ніхто більше не плаче.

Не варто порівнювати свою дитину з іншими, адже її почуття унікальні, як і вона сама. Після такої фрази малюк може подумати, що він гірший за всіх. Краще покажіть, що ви розумієте його почуття: «Я розумію, що тобі зараз сумно, але не переживай: я прийду за тобою через кілька годин. Я тебе люблю».

 ФРАЗА 3. Будеш плакати — я тебе не заберу з дитячого садка!

Це все одно, що сказати дитині: «Я тебе кину назавжди!». Малюк і так в стресі, ні в якому разі не лякайте його тим, що ви його залишите, що ви його перестанете любити й так далі.

ФРАЗА 4. Вчися сам одягатися та роздягатися, а то в дитячому садку над тобою сміятимуться.

Цією фразою ви показуєте малюкові, що в дитячому саду йому неодмінно буде погано і некомфортно. Заохочуйте його до самостійності, але не залякуючи: «Ти у мене вже такий дорослий, вмієш сам одягатися та роздягатися, самостійно їсти. Покажи, як ти це робиш ».

 ФРАЗА 5. Не можна бути жаднюгою, в дитячому садку всі діляться один з одним!

Подумайте, що ви пропонуєте дитині: віддати свою найулюбленішу іграшку, принесену з дому, чужим, поки що не дуже знайомим йому, дітям! Або поділитися дитсадівською, яка йому сподобалася, для того, щоб купити чиюсь дружбу. Не варто говорити йому про його негативні якості, краще скажіть інакше: «Ця дівчинка так хоче пограти з твоєї іграшкою, ти можеш їй дати на час – вона пограються, а потім вона тобі поверне».

ФРАЗА 6. Якщо підеш в садок без крику, ми тобі щось подаруємо, купимо.

Вам здається, що це хороша ідея — купити лояльність дитини до дитячого садка якимось подарунком? Згодом ви можете зіткнутися з тим, що вона почне вимагати подарунки за хорошу поведінку, за обід, який з’їла і так далі. Цією фразою ви провокуєте малюка на шантаж.

ФРАЗА 7. Я нікуди не йду, чесно-чесно!

Якщо ви, говорячи цю фразу, знаєте, що як тільки дитина відвернеться, ви втечете – ви робите тільки гірше. Дитина з часом зрозуміє, що мама (тато) її обманює, і, можливо, не тільки в таких дрібницях. Ви підірвете довіру малюка до вас.

ФРАЗА 8. У садку дуже добре, ти там весь час будеш грати, спати не будеш. Там ніхто не змушує нічого робити.

Ви й самі знаєте, що це неправда. Ваші надто вже захоплені слова про дитячий садок можуть вселити підозру у малюка, що ви нещирі. Не варто цього робити.  Просто спокійно перерахуйте, які режимні моменти є в дошкільному закладі та їх потрібно дотримуватися.

ФРАЗА 9 Там сувора вихователька (помічник вихователя)

Ні в якому разі не критикуйте персонал дитячого садка в присутності дитини. Малюки часто копіюють і поведінку, і настрій своїх батьків. Ви можете зіткнутися з тим, що дитина відмовиться навідріз йти в дитячий садок.

 

сторінка Фейсбук   «Дитячий психолог»

https://www.facebook.com/dytyachyjpsyholog