Статті

27.Січ.2023

«Мамо, купи», «Хочу таку саму ляльку, як у Оленки», «Ну, мам, мам, мам» — часом у батьків голова йде обертом від бажань і прохань дитини, вони не знають, як правильно вчинити у тій чи тій ситуації. А буває і так, що мами й тати навіть і не здогадуються про потреби дитини, адже вона або злегка … Продовжити читання “Як реагувати на дитячі забаганки: чотири дiючих лайфхаки для батьків”

Детальніше
26.Січ.2023

Якщо в дітей робота півкуль головного мозку ще не збалансована, то в них виникають проблеми з моторними навичками, здатністю обробляти інформацію, а також проблеми з травною, гормональною та імунною системами. Щоб уникнути цих наслідків, запропонуйте вихованцям прості вправи Ліпіть із пластиліну чи солоного тіста. Стискайте його й розтягуйте, відщипуйте й надавайте певної форми. Це зміцнює м’язи пальців, а … Продовжити читання “Як розвивати у шестирічок обидві півкулі головного мозку”

Детальніше
11.Січ.2023

Кухня — чи не найзагадковіше та найпривабливіше місце для дитини. Утім чимало дорослих переконані, що й найнебезпечніше. Насправді ж кухню цілком можна перетворити на розвивальне середовище. Записуйте рецепт: беремо усе, що знайдемо на кухні — продукти харчування, кухонне приладдя, поєднуємо це з цікавими логіко-математичними іграми й приправляємо дрібкою фантазії. Така «страва» допоможе повправляти дітей у лічбі, навчити … Продовжити читання “Кухарські забави: розвиваємо сенсомоторний інтелект”

Детальніше
21.Гру.2022

20 грудня 2022 року вихователем-методистом ЖДНЗ №37 Куценко Вікторією Ігорівною для педагогів закладу був проведений практичний семінар «Основи патріотичних почуттів дошкільників: як формувати та які напрямки обирати». Педагоги поглибили свої знання щодо цілей, задач, змісту, форм, методів та засобів реалізації, які сприяють підвищенню якості виховання засобами як традиційних, так і інноваційних технологій національно-патріотичного виховання. В … Продовжити читання “Практичний семінар «Основи патріотичних почуттів дошкільників: як формувати та які напрямки обирати»”

Детальніше
12.Гру.2022

Виховувати маленького соціально компетентного громадянина складно. Про це говорять як науковці, так і практики. Проте автори Державного стандарту дошкільної освіти зазначають, що у старших дошкільників має бути сформована соціально-громадянська компетентність. А будь-які складнощі в дошкільному віці найліпше долати у грі. Соціально-громадянська компетентність — це здатність дитини виявляти особистісні якості, соціальні почуття, любов до Батьківщини; готовність до посильної участі в соціальних подіях, що відбуваються в дитячих осередках, громаді, суспільстві та спрямовані на поліпшення … Продовжити читання “Виховання соціально компетентного громадянина у грі”

Детальніше